PUFF & BEAR 800 vape jednorázové wonderful to make sure that wonderful water-proof ability.who sells the best 3s rolex oyster perpetual 76080 unisex 36mm automatic creators contain unusual vision and moreover affluent mind.swiss https://www.uncvape.com/ online for sale at cheap price. Ekologie a kapitalismus: Nepravděpodobné partnerství? | penzion-doktor.cz

Ekologie a kapitalismus: Nepravděpodobné partnerství?

31.12.12

Jaká je hodnota Zemi? S nedávnými událostmi v Asii, byl svět byli upozorněni na naprosté, destruktivní potenciál přírody. Obrovský poškození života a majetku je třeba začít uvažovat relativní hodnotu věcí, a připomněl nám, že to, co jsme drahé v tomto hmotném světě může tak snadno přestat existovat. V době, kdy se životní prostředí v hodnotě pouze jako výrobní prostředek, kde média neustále varuje a připomíná konečné povahy našich zdrojů, možná stojí za to jen dát hodnotu země do souvislostí.

Zřejmě uvedení cenovku na zemi by bylo velmi obtížné z několika důvodů. Jak si ceníte to? Co si ceníte proti? V ekonomii je velmi obtížné, aby peněžní hodnotu k něčemu, co je příliš cenný, vzácný nebo jedinečný obchodu aktivně na trzích, takže primární předpoklad může být, že země je v podstatě k nezaplacení. Existuje však několik zajímavých metod, které by se dalo použít, aby hodnotu naší planety do souvislostí.

Ekologie a kapitalismus: Nepravděpodobné partnerství?

První a možná nejvíce zřejmý způsob, jak by bylo stanovit hodnotu života každé živé bytosti na této planetě - přírodního kapitálu. Přírodní kapitál se odkazuje na přírodní zdroje zemské biosféry když zobrazil jako prostředek výroby základních komodit, jako je kyslík a vodu. Termín je často spojován s Paulem Hawken, autorem knihy tímto názvem a původce přírodního kapitalismu ekonomického modelu. To by vyžadovalo kontinent od kontinentu ocenění přírodního kapitálu, aby bylo vidět, zda je systematické inflace cen života na některých ve srovnání s ostatními. Relativní hodnota zboží v daném prostředí by to obtížné, protože chyby v průběhu oceňování a podhodnocení by nevyhnutelně dojít. "Přírodní kapitál" jako koncept, naznačuje, že míra úspor ekonomiky je špatná měřítkem toho, kolik země je skutečně šetří, jak to měří jen investice do umělých kapitál. Na konci, ekosystém sám poskytuje základ ocenění pro hodně z našeho člověka vyrobený kapitál, oceňování pozemků, dostupnost a ceny energie, úrodnost půdy, a hodnoty nemovitostí. Pozemek je po všem nezbytnou složkou při výrobě i člověka z kapitálu. Přesto by naše přírodní zdroje stále jako cenné, pokud země-jako planeta existovala dost blízko, aby lidské bytosti na cestu k němu, nebo být v soutěži s ní? Pokud taková planeta existovala, museli bychom zahrnout náklady na dopravu při rozhodování o hodnotu naší vlastní planety zdrojů.

Další metoda stanovení hodnoty země by odhadnout náklady na výměnu Země. To by mohlo být odhadnuta jedním ze dvou způsobů:
Identifikace nákladů Terraforming, nebo odhad nákladů na pojištění proti nejhorším případě, globální přírodní katastrofa. Terraforming - doslova "země tvarování" je neuvěřitelně složitá operace a teoreticky by mohlo být provedeno na planetárním měřítku nebo více realisticky menším měřítku reprodukovat daný ekosystém. Taková věc byla pokusil v biosférické 2 projektu. Cílem tohoto ambiciózního a nákladné projektu bylo vytvořit prostředí, které by mohly podporovat osm lidských bytostí po dobu dvou let. Konečným selhání projektu demonstruje extrémní potíže (a na 240.000.000 dolarů, významné náklady) na terraforming. Přesto vynásobením nákladů projektu poměrem mezi zemské populace a že z menšího biosférické prostředí, mohou ekonomové být schopen odvodit velmi hrubý minimální hodnotu terraformation na větší váze. To cena je zhruba 200.000.000 dolarů miliard (to je "200" with15 nuly po). Samozřejmě je to hrubý odhad, a pouze na základě dnešní technologie, a vzhledem k neúspěchu Biosféra 2, můžeme předpokládat, že by stálo mnohem víc, aby skutečně, aby to fungovalo.

Nahrazení pojištění metodou je trochu méně přesné jako prostředek, kterým se dá ocenit zemi, protože se bude muset brát v úvahu nejen přírodní kapitál (dost těžké hodnotě), ale by také vzít v úvahu kapitál v podobě majetku a zdá nepřesné považovat takové umělé bohatství v oceňování přírodních zdrojů. V podstatě lze odvrátit platby pojistného považovat za výnos, a můžeme použít celkové náklady na pojištění jako způsob, jak měřit hodnotu zemského produktivitu tak dlouho, jak tyto odvrácena selhání nevyskytují.

Konečné způsob stanovení planety hodnoty je spíše subjektivní než ostatní. Na konci musíme zvážit, kolik bychom byli ochotni zaplatit, aby se zabránilo zničení naší planety, nebo aby naše přežití jako jednotlivce. Nejlepší způsob, jak rozhodnout, je představit si případ, ve kterém naše zdroje staly natolik vyčerpané, že nabídka je příliš nízká a poptávka příliš vysoká, a tak náklady na jejich zajištění se astronomické. Pokud v takovém případě byli lidé nuceni se uchýlit ke konfliktu s cílem zabezpečit a chránit to málo, co zbývá, bychom třeba vzít v úvahu dodatečné náklady bychom byli ochotni zaplatit za národní a osobní bezpečnost.

Samozřejmě všechny tyto pokusy o hodnotu, kterou zemi jsou z velké části teoretické a spekulativní. Pokud bychom měli dát odhad o hodnotě zemní libovolným způsobem, který používáme, aby se dospělo na to - to by bylo přinejmenším stovky kvadriliony amerických dolarů. Se všemi penězi na světě (doslova, v tomto případě), je nepravděpodobné, že bychom mohli najít odborné znalosti a znalosti potřebné k nahrazení zemi. Je určitě dobré mít na paměti, že zachování ekosystému pracuje v náš prospěch - ekonomicky, tak z hlediska kvality našeho života. Většina peněz je z manipulací přírodních zdrojů a životního prostředí pro některé zvýhodněné účely, ať již přímo prostřednictvím pronájmu a využívání zdrojů, nebo nepřímo s využitím zdrojů nich za účelem dosažení zisku. Zdravé životní prostředí a udržitelnost jsou nezbytné pro úspěch kapitalismu jako ekonomického modelu. Doufejme, že to by mělo nikdy se k ní, že jsme nuceni skutečně měřit hodnotu naší planety, o exponenciální nedostatku zdrojů.

Partneři

Reklama - odkazy

Skříně na míru

Jsme na trhu od r. 1999. Za 14 let naší práce jsme vyrobili a namontovali tisíce našich skříní. Hodně nepovedených „vestavěných skříní" jsme také viděli. Závěr? Praxe a zkušenosti jsou k nezaplacení.


Byt v Praze bez provize

Pronájem bytu v Praze bez provize přímo od majitele.


Kvalitní vestavěné skříně

Vestavěné skříně s dlouhou záruční dobou a s kvalitním provedením. Společnost Komandor vyrábí skříně na míru parametrům Vašeho příbytku.


Nevíte jak udělat radost Vaší kočce? Dodáme Vám chovatelské potřeby pro kočky, které ji určitě potěší.


Poradíme Vám, jaké betonové směsi jsou vhodné na konkrétní použití.


Investiční zlato vám pomůže zhodnotit váš majetek.


Moderní vestavěné skříně od zkušených odborníků najdete v Praze.


Provádíme stěhování firem, obchodních prostorů, kancelářských budov i výrobních závodů.


Moderní kuchyně Praha s doživotní zárukou na kování. Realizace do 1 měsíce od zaměření.